BEZPIECZNE NOWE POKOLENIE

image1

Pogodny człowiek z wyjątkowym piórem.

18 kwietnia 2021 roku poinformowano, że nie żyje Stefan Bratkowski. Informację o śmierci prawnika, dziennikarza, publicysty i pisarza, byłego prezesa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich potwierdzają w mediach społecznościowych politycy oraz dziennikarze.

Dla wielu wzór dziennikarstwa. Pogodny człowiek z wyjątkowym piórem - napisał szef PO Borys Budka na Twitterze po południu.

Wśród wielu działacz opozycji demokratycznej w okresie w czasach PRL i doradca społeczny prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Pan redaktor albo pan prezes bo tak się do niego zwykle zwracano, był jednym z największych autorytetów dziennikarskich dla wolnej Polski. Ten niewysoki, nigdy nie podnoszący głosu starszy pan był w istocie postacią niezłomną - zarówno w czasach PRL, kiedy tracił pracę w znakomitym dodatku do Życia Warszawy Życie i Nowoczesność", jak już w wolnej Polsce, kiedy odchodził z Rzeczpospolitej nie pozwalając sobie na ingerowanie w jego zawsze mądre teksty. W ostatnich latach oddzywał się rzadko, kiedy to jednak robił, to żeby przypomnieć rzeczy najważniejsze we właściwym czasie. Dla wielu ludzi redaktor Bratkowski jest być może postacią z zamierzchłej przeszłości. Dla wielu jednak od dziś to postać rzeczywiście z przeszłości, ale takiej, która nie zmierzcha - tak wspomina Stefana Bratkowskiego dziennikarz RMF FM Tomasz Skory.

Kim był Stefan Bratkowski?

Stefan Tadeusz Aleksander Bratkowski urodził się 22 listopada 1934 roku we Wrocławiu. Był prawnikiem, dziennikarzem, publicystą i pisarzem. W latach 1980-1990 był prezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, a w latach 1991-1992 prezesem Spółdzielni Wydawniczej Czytelnik.

Pełnił także funkcje przewodniczącego Rady Programowej Stowarzyszenia Pracowników, Współpracowników i Przyjaciół Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa Imienia Jana Nowaka - Jeziorańskiego. W sierpniu 2011 roku, w 31 rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych, prezydent Bronisław Komorowski uhonorował Stefana Bratkowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.Zastrzeżenia prawne

Wszelkie prawa zastrzeżone. Teksty, obrazy, i pliki multimedialne oraz ich układ w powyższym serwisie są chronione prawem autorskim i innymi prawami własności intelektualnej. Zawartość tej strony nie może być kopiowana, rozpowszechniana, modyfikowana i umieszczana w innych serwisach internetowych, zarówno w całości, jak i w części bez podania źródła pochodzenia. Serwis internetowy może zawierać zdjęcia i inne materiały z zastrzeżeniem autorskim osób trzecich.

Kontakt

Safe Next Generation
Bezpieczne Pokolenie Obywatelskie
Walerego Eljasza
Radzikowskiego 106
31315 Kraków

zarzad@nextgeneration.org.pl

www.nextgeneration.org.pl